Artykuły

Moje sacrum...

Od najmłodszych lat towarzyszyła mi myśl, że Bóg jest. Wychowałam się w rodzinie katolickiej, w której nigdy nie opuszczano niedzielnej Mszy Świętej. Wierzyłam, że On gdzieś jest i patrzy na nas z góry. Bóg, który za dobro wynagradza, a za zło karze. Był to obraz dość surowego Boga. Żyłam przez bardzo długi czas w przeświadczeniu, że na Bożą miłość trzeba zasłużyć dobrym zachowaniem, a na Jego uwagę trzeba zapracować. Modliłam się, bo myślałam, że jeżeli nie będę tego robić, to nie będę „dobrą córką”. Robiłam to raczej ze strachu, z poczucia obowiązku.

Na pewno nie był to objaw mojej miłości do Stwórcy. Nie wiedziałam, jak mogłabym stworzyć relację z Bogiem. Czy jest to w ogóle możliwe? Myślałam, że robię coś nie tak, że nie modlę się wystarczająco dobrze i długo. Frustrowało mnie to, że modlitwa mi „nie wychodzi”, że nie czuję się lepiej, że tak naprawdę wcale nie ma Boga w mojej modlitwie. Im bardziej mi zależało na dobrych technikach modlitewnych, tym częściej zadawałam sobie w sercu pytania: Po co to robię? Do czego jest mi to wszystko potrzebne? Dlaczego nie przeżywam spotkania z Bogiem tak, jak robią to inni? Jedyną rzeczą, którą miałam, było wielkie pragnienie prawdziwego spotkania Boga. Moje zmagania na modlitwie trwały dość długo.
Rok temu wzięłam udział w rekolekcjach ignacjańskich, na których nastąpił pewien przełom. W końcu pozwoliłam Bogu na spotkanie ze mną w moim sercu. Spotkał się ze mną w moim sacrum. Trudno opisać, jak to spotkanie wyglądało. Nigdy wcześniej się tak nie modliłam. Patrząc na to z boku, nie działo się nic spektakularnego. Bóg przemówił do mnie w ciszy. Pozwoliłam Mu na to, żeby przyszedł do mnie w indywidualny sposób. Odkryłam tam, że modlitwa nie musi „smakować”.
Po tych rekolekcjach moje spotkania z Bogiem na modlitwie są zupełnie inne. Doświadczyłam tego, że emocje i wielkie uniesienia nie są mi potrzebne, by spotkać się z moim Oblubieńcem. W końcu odnalazłam pokój. Zrozumiałam, że każdy z nas ma osobistą ścieżkę poznania Boga. To, co dla mnie jest modlitwą, dla kogoś innego wcale nią być nie musi. Przestałam porównywać się z innymi, dopasowywać się do utartych schematów. Uwolniłam się z myślenia, że muszę odnajdywać Boga w tych samych zewnętrznych formach, które inni praktykują i jest to dla nich najlepsza forma modlitwy. Można powiedzieć, że właśnie wtedy, gdy przestałam zabiegać o „idealne” modlitwy, Bóg zaczął mnie przemieniać. Odnalazł mnie w gąszczu moich fałszywych wyobrażeń. Nie ma idealnego modelu modlitwy. Każdy z nas jest inny. Bóg do każdego pragnie przychodzić inaczej. Nie traktuje nas hurtowo. Dał mi odczuć, że moja modlitwa jest naszym prywatnym spotkaniem. Jestem dla Niego wyjątkowa i tylko ze mną chce się spotykać w taki sposób. Bóg sam najlepiej wie, czego każdy z nas potrzebuje.

Nie zmuszam się już do form modlitwy, które do mnie nie pasują, w których się nie odnajduję. Szukałam Boga, pragnęłam się z Nim spotkać i w końcu Go znalazłam. W mojej modlitwie. Odkrywam ten skarb każdego dnia. Już nie zastanawiam się, czy jestem wystarczająco dobra, żeby móc się z Nim spotkać. Wiem, że oboje tego pragniemy. Bóg wkroczył w moje życie odnawiając moją modlitwę. Odciął wszystkie fałszywe obrazy, które mi przez długi czas towarzyszyły na swój i Jego temat. Dziś klękam na kolana i zapraszam Go do swojego życia. Niby tylko tyle, ale w rzeczywistości to „aż tyle”. Nic więcej mi nie potrzeba. Wierzę, że każdy, kto pragnie się z Nim spotkać i otwiera swoje serce na Jego słowo i prowadzenie, odnajdzie „swoją” modlitwę, z której nie będzie chciał już nigdy zrezygnować.
Ilu jest ludzi na ziemi, tyle jest też dróg spotkania z Bogiem.
Ja swoją drogę odnajduję każdego dnia, a TY?

Agnieszka Kaniewska
artykuł pochodzi z Magazynu Chrześcijańskiego Hbr 4,12

 

 

Czytany 4764 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2015 10:23
Etykiety
Share this article

About author

Agnieszka Kaniewska

Innowacyjna regulacja deweloperska, która weszła w życie 29 kwietnia 2012 roku, dużo jakkolwiek uprościła zakup mieszkania na rynku dzikim. Wiele figur obawia się także straty wpłaconego zadatku. Deweloper zdoła ponieważ wyrazić się niewypłacalny, zdoła rozszerzać wypełnianie inwestycji. Jednym z takich aparatów istnieje prospekt informacyjny. Prospekt informacyjny tworzy się z części całościowej, jaka traktuje skończonej lokaty i części istotnej dla indywidualnych gniazdek.mieszkania w białymstokuRegulacja trafnie poprawia, jakie informacje muszą przyuważyć się w takim prospekcie. Deweloper, który orzeka umowę z nabywcą przez poświęceniem do użytku posiadłości, musi mu przestawić tabelkę, która wymienia dane o jego jednostce zaś wznoszonej nieruchomości.

Zakup lokalu w lokaty, która jeszcze nie powstała istnieje dość gigantycznym niebezpieczeństwem. Konsument przyjął bo urządzenia, które dopuszczają mu docenić dewelopera natomiast „przymusić go" do dotrzymania umowy.

W prospekcie przyuważymy dane na temat wcześniejszych inwestycji jednostki (ich listę), zezwoleń na prowadzenie lokaty. Deweloper musi tutaj oznaczać też informację o możliwym przyzwyczajeniu egzekucyjnym, które odciąga się przeciw jego jednostce, obsługiwać upływ zakończenia struktury, sposób jej sponsorowania oraz metodę zabezpieczenia romansów osoby nabywających mieszkania w Białymstoku na rynku prehistorycznym przed ich gorącem do użytku.

Takie dane stanowią więc niejako wiedzę o deweloperze w pigułce. Dla osób kupujących mieszkania na rynku przedpotopowym konotuje owe zupełną solidność dany.

Zaloguj się, by skomentować

STREFA WIDZA

  • VOD - oglądaj
  • Jezus na Stadionie 2015 PROMO
  • Jezus na Stadionie 2015 RETRANSMISJA
  • Kazania, konferencje, nauczania
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, grudzień 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, grudzień 2016,
  Niedziela Uwielbienia, listopad 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, listopad 2016,
  Niedziela Uwielbienia 13 listopada 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 13 listopada
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra
  • 1
  • 2
  • 3
Top