Artykuły

Niosący Chrystusa

Jestem tu nowy, więc dobrze by było na samym początku naszej znajomości przedstawić się. Na imię mam Krzysztof, czyli „niosący Chrystusa”, bo tak tłumaczy się z greckiego moje imię. Kiedy dowiedziałem się o jego znaczeniu, pomyślałem sobie jedno – Chrystus jest za „ciężki” na moje możliwości. To nie worek ziemniaków, który też nie jest lekki, ale Osoba, której nie jest obojętne, jak i gdzie się ją niesie. Z doświadczenia wiem, że noszony lubi mieć wpływ na to, gdzie go zaniosą i w jaki sposób. Niesienie Chrystusa to moje powołanie, moja życiowa misja. Ale do rzeczy.

Kocham mojego Pana, jestem Mu wdzięczny za nadanie mi sensu, kierunku ‒ imienia. Tylko jest małe ale. Nie zawsze rozumiem Jego zamysły względem drogi, którą mam Go nieść. Często mam do Niego żal, że nie mówi do mnie tak, jakbym chciał, żeby do mnie mówił. Wy też tak macie? Jeżeli tak, to wiecie, co czuję, a jeżeli nie, to tylko wam pozazdrościć. Osobiście nie lubię zmieniać tego, co się sprawdza, co mi pasuje, co daje poczucie bezpieczeństwa. Ale wiem, że mój Pan jest Mistrzem w kreowaniu, w tworzeniu, ogólnie we wszystkim, co jest dobre i co prowadzi do wzrostu. A oto przecież chodzi w modlitwie, bo o tym jest ten artykuł.

Lubię ten moment, kiedy otwieram Biblię w przypadkowym miejscu, a ona mówi do mnie w prosty i bardzo zrozumiały sposób. Lubię, kiedy tekst, który czytam, pasuje do tego, co właśnie przeżywam. Czasami wzruszam się dość mocno, bo słowa, które czytam, dotykają cieleśnie mego serca i to dosłownie. Ale potem przychodzi ten dzień, kiedy robię dokładnie to samo, jak do tej pory i... nic! Kompletnie nic nie rozumiem! Tak, jakby Biblia przestała do mnie mówić. Myślę sobie wtedy: Co zrobiłem nie tak? Panie, czyżbym Cię w czymś obraził? Dlaczego już do mnie tak nie mówisz? Wtedy najczęściej w mojej głowie pojawia się jedna myśl: „Ufaj”. Tylko tyle, nic więcej. Myślę sobie: „Panie, daj mi jakieś Słowo! Jakąś obietnicę! Proroctwo albo obraz!” A tu zwykłe: „Ufaj”. Przecież nie wiem, jak i gdzie mam Cię nieść! A jak się zgubię? A On swoje… we mnie: „Ufaj, ufaj, ufaj...” Ileż już razy mój wzrok padał na obraz Jezusa Miłosiernego, gdy wchodziłem do jakieś świątyni i na napis, który tam widnieje: „Jezu ufam Tobie” ‒ tak właśnie Pan mówi do mnie wtedy, kiedy Biblia nie daje mi zrozumiałych poruszeń. Przyznam otwarcie, że nie jest to dla mnie łatwy moment w modlitwie, ale wiem jedno, że warto być wiernym w czytaniu Słowa, nawet wtedy, kiedy się Go w ogóle nie rozumie.

Kohelet mądrze powiedział: „Wszystko ma swój czas, i jest wyznaczona godzina na wszystkie sprawy pod niebem” (Koh 3,1). Jak do tej pory, po trudnych, niezrozumiałych słowach, zawsze przychodzi ten moment, gdy Biblia znowu do mnie mówi wyraźnie i prosto!
Dlatego kochana siostro i kochany bracie, czytaj Słowo zawsze, nawet wtedy, gdy nie rozumiesz, co czytasz. Egipski urzędnik z Dziejów Apostolskich też nie rozumiał, co czytał, ale Pan to widział.

Krzysztof Waszczuk

artykuł pochodzi z Magazynu Chrześcijańskiego Hbr 4,12

Czytany 3438 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2015 10:41
Etykiety
Share this article

About author

Krzysztof Waszczuk
Zaloguj się, by skomentować

STREFA WIDZA

  • VOD - oglądaj
  • Jezus na Stadionie 2015 PROMO
  • Jezus na Stadionie 2015 RETRANSMISJA
  • Kazania, konferencje, nauczania
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, grudzień 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, grudzień 2016,
  Niedziela Uwielbienia, listopad 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, listopad 2016,
  Niedziela Uwielbienia 13 listopada 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 13 listopada
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra
  • 1
  • 2
  • 3
Top