Artykuły

Czym dla mnie jest zbawienie?

Zbawić to ocalić lub ochronić. Słowo to zawiera w sobie zwycięstwo, zdrowie oraz utrzymanie. Dla mnie zbawienie to coś bardzo osobistego, to przeżycie, które raz na zawsze zmieniło moje życie. Czas dorastania okazał się okresem pełnym szarych barw. Odkrywanie świata, siebie oraz własnej wartości stanowiło dla mnie nie lada wyzwanie. Wydawało mi się wtedy, że jako jedyny do nikogo nie pasuję. Nie potrafiłem swobodnie rozmawiać z drugim człowiekiem dłużej niż przez minutę. Wplątałem się także w drobne kradzieże, w których z czasem stałem się perfekcjonistą.

Zacząłem się uzależniać od adrenaliny i dodatkowych pieniędzy, jakie zdobywałem poprzez wynoszenie różnych towarów ze sklepu. Nie uważałem, że robię coś szczególnie złego. Byłem nastawiony dość antykatolicko i irytował mnie fakt, że ktoś, np. Bóg, chce mi mówić, co mam robić. Odrzucałem Dekalog, z którym kojarzyła mi się cała wiara chrześcijańska. W tym czasie mój brat Beniamin, wierny kompan i przyjaciel, zaczął się w pewien sposób zmieniać. Nie wiedziałem, jakie jest źródło tej przemiany. Dopiero potem dowiedziałem się, że przeżył rekolekcje w milczeniu w Szkole Kontaktu z Bogiem i tam Bóg go odnalazł. Na początku nie wiedziałem, co to znaczy, ale intrygował mnie nowy sposób bycia mojego brata.

Kiedy w któreś letnie wakacje rodzice, ludzie wierzący odkąd pamiętam, wysłali mnie na obóz muzyczno-chrześcijański, okazało się, że moje życie zupełnie zmieniło sens. A może raczej, dopiero go nabrało. Byłem tam z Beniaminem, który powoli pokazywał mi Boga i tłumaczył, na czym polega wiara. Na obozie ludzie rozmawiali o Bogu tak, jakby On był Kimś obecnym, żywym, co było dla mnie całkowitą nowością. I właśnie tam, pewnego wieczora, dowiedziałem się po raz pierwszy, że Bóg mnie KOCHA. Takiego jakim jestem, razem z moimi słabościami i grzechami. Każde słowo, głoszącego wówczas, kaznodziei kruszyło moje serce. Łzy same napływały mi do oczu. Doświadczałem całym sobą, że to, co mówił ten człowiek, jest prawdą. Mówił o Jezusie Chrystusie, o cieśli, Synu Bożym, który stał się wówczas odpowiedzią na wszystkie dręczące mnie do tej pory pytania.

Tego wieczoru upadłem na kolana i modliłem się jak umiałem, żeby Bóg dał mi doświadczyć swojej Miłości. Zacząłem żałować wszystkich grzechów, jakich kiedykolwiek się dopuściłem. Nie wiedziałem jakich słów użyć i byłem niemal pewny, że Bóg nic nie rozumie z tego, co mówiłem. Jednak właśnie wtedy, Bóg mnie pochwycił za rękę i uratował mnie. Przyszedł do mojego serca z całą łagodnością i mocą, która całkowicie przemieniła mnie i moje życie. 

Dziś jestem studentem II roku. W Bogu odkryłem swoją wartość i nie muszę już jej szukać nigdzie indziej. Zerwałem z wieloma złymi nawykami. Z częścią od razu (przestałem kraść), a z niektórymi z czasem. I choć ciągle zmagam się ze sobą i z otaczającą mnie rzeczywistością, mam oparcie w Jezusie Chrystusie, który jest moim Bogiem, ojcem, bratem, przyjacielem i wiernym towarzyszem podróży przez życie. Zostałem zbawiony przez Niego, czyli ukochany jak syn, za darmo, niezasłużenie. Kiedyś myślałem, że Bóg to potężny władca, który rozkazuje wszystkim, jak mają żyć, dopóki nie usłyszałem, że On jest Miłością, która daje wolność. Wolność tak wielką, że pozwolił człowiekowi zgrzeszyć. Taką, w której Jezus Chrystus dobrowolnie wziął ludzki grzech na siebie, w której zbawienie nie przyszło w sile czy władzy, ale przez Miłość.

Szymon Kotliński
artykuł pochodzi z Magazynu Chrześcijańskiego Hbr 4,12

Czytany 4953 razy Ostatnio zmieniany środa, 09 grudzień 2015 11:29
Etykiety
Share this article
Zaloguj się, by skomentować

STREFA WIDZA

  • VOD - oglądaj
  • Jezus na Stadionie 2015 PROMO
  • Jezus na Stadionie 2015 RETRANSMISJA
  • Kazania, konferencje, nauczania
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, grudzień 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, grudzień 2016,
  Niedziela Uwielbienia, listopad 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, listopad 2016,
  Niedziela Uwielbienia 13 listopada 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 13 listopada
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra
  • 1
  • 2
  • 3
Top