Świadectwa

Pan przyszedł do mnie z...

Czy można ot tak, w jednej chwili wymazać latami noszone w sercu zranienia? Ciążące kompleksy, które stają się przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu? Czy można pokonać lęk i izolacje przed światem? Chciałabym się podzielić z każdym z Was, drogi bracie i droga siostro, swoim osobistym szczęściem...

 

Chciałabym się podzielić z każdym z Was, drogi bracie i droga siostro, swoim osobistym szczęściem. Nigdy nie dzieliłam się świadectwem, a słuchając do tej pory innych, pozostawałam nieufna wobec tego, czym nieraz z taką radością dzielili się inni. Wierzyłam w uzdrawiającą moc Ducha Bożego – przykłady z Biblii, przykłady z życia znajomych, ale zawsze to było gdzieś tam, kiedyś tam i nie mnie to dotyczyło. W tym miejscu, zasadnym wydaje się zadać pytanie, czy ja naprawdę wierzyłam w nieskończone możliwości i moc Pana Jezusa?! Czy ja wierzyłam we wszechmogącego Boga?!

No bo czy można ot tak, w jednej chwili wymazać latami noszone w sercu zranienia? Ciążące kompleksy, które stają się przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu? Czy można pokonać lęk i izolacje przed światem? Ja już znam odpowiedź.
Jestem grzesznicą, a moje życie wiary przypomina nieustanną sinusoidę. Od chwili nawrócenia, a więc jakichś 3 lat, staram się żyć z Chrystusem. Dbam o tę relację i robię, co w mojej mocy, żeby nie odłączyć się od Niego. W miarę możliwości: codzienna Eucharystia, regularna modlitwa, Koronka, nauka Ewangelii i potem wcielanie Jej w życie. Wiadomo, z tym ostatnim wychodzi różnie, lepiej albo wcale, jednak nie zrażam się tym. Wiem, że tylko tą drogą osiągnę szczęście i spełnienie. Odkrywam jaką siłę i pokój daje mi adoracja Najświętszego Sakramentu. Widzę, co robi ze mną Jezus, jak zabiera moje lęki, jakieś kompleksy, czarnowidztwo, niepokój o przyszłość. On mnie realnie przemienia.

Odkąd zawierzyłam się Jezusowi i oddałam się Jego kierownictwu, w moim życiu spadł poziom lęku. W jego miejsce, pojawiła się chęć życia i odwaga, żeby realizować swoje marzenia. Mam coraz większą wiarę w siebie! Otworzyłam się na ludzi, na świat, na Boga! Fascynuje mnie to i przeraża na przemian. A przeraża, bo zaczynam wreszcie zdawać sobie sprawę z tego, jak ślepe i jałowe było dotąd moje życie, jak potężny jest Ten, który się o mnie troszczy. Zawsze się troszczył, ale to ja byłam daleko. Czekał na mnie, bo potrzebował mojej zgody na działanie w moim życiu. Dałam Mu ją i dzisiaj jestem nowym człowiekiem.

Bardzo głęboko przeżyłam stadionowe rekolekcje. Biorąc pod uwagę, że nie zamierzałam w nich uczestniczyć, a bilety trafiły do mnie przypadkiem, wiem, że Jezus pragnął mojej obecności w tym miejscu. Dzisiaj z całego serca dziękuję Mu za to, że mnie tam zaprowadził i tak cudownie poddał Swojemu działaniu. To był wspaniały czas! Prawdziwie czas łaski i zbawienia.

Pan przyszedł do mnie z darem niewypowiedzianej radości! Niemal czułam się zalewana Bożym pokojem. Poczułam rozkoszne ciepło w sercu! Duch Święty napełnił mnie „po brzegi” uczuciem szczęścia i swoistą łagodnością. Chciałabym, aby ten stan towarzyszył mi na co dzień. Czułam się jak maleńkie dziecko tulone w rękach Ojca – bezpieczna, kochana, chroniona na wieki. Wreszcie wszystko ze sobą współgra i żyje tym samym pragnieniem. Zespoliły się we mnie serce, duch i rozum, co do tej pory nie było takie oczywiste, bo ten ostatni często wybiegał przed szereg i narzucał swoje racje, którym ulegałam, walcząc z Bożą wolą.
„Kiedy przyjdzie szatan, przepędzę go, bo jestem silniejsza, gdyż mam Jezusa" zwykła mawiać bł. Chiara Luce Badano i miała rację! Jeśli żyję z Chrystusem, karmię się Nim, to wystarczy mi sił, aby odpierać ataki szatana. Z Panem w sercu mam moc pokonywać złego!!!

O. Bashobora mówił o przywileju dzieci Bożych i o tym, że jeśli trwamy mocno w wierze, jesteśmy pod ochroną. Szatan nie może nam nic zrobić. Dla mnie to bardzo pokrzepiająca prawda i widzę jak „sprawdza się” w moim życiu. Za każdym razem, kiedy uda mi się odeprzeć pokusę, jestem z siebie dumna i tę wdzięczność ofiaruję Bogu. To niepojęte, jakich rzeczy może On dokonać mocą Eucharystii w tak słabym i grzesznym człowieku!

Ale nie tylko! Uzdrawiająca moc ma przede wszystkim sakrament pokuty. To on daje prawdziwy pokój i łaskę, aby żyć jak prawdziwe dzieci Boże – cieszyć się bliskością Pana na każdym kroku, 24/h i z wdzięcznością rozpoczynać każdy nowy dzień u Jego boku.

Jezus w sakramencie pokuty, podnosi nas do nowego życia, zamyka drzwi za tym co było złe, niegodne z naszej strony. Realnie obmywa nas z całego syfu zła i to są cuda, które dzieją się na naszych oczach, a jak często nie jesteśmy tego świadomi. Jak piękne jest uczucie, kiedy odchodzę od kratek konfesjonału: oczyszczona, lekka, rozpromieniona! Mogę góry przenosić! Jezus jest jednym wielkim morzem miłosierdzia.

Po rekolekcjach na stadionie czuję się wolna i kochana, i tego uczucia nie mogę porównać z żadnym innym, które do tej pory mogło pretendować do miana wyzwalającego. Radości i pokoju, jakimi chce nas obdarzać Jezus, nie da nam nic na świecie i ja już się o tym przekonałam!

Teraz mam moc i siłę aby podejmować Boże dzieła. Z pełną świadomością wypowiadanych słów wołam: „Bóg to nasz Pan i tylko On!”
Słowa które jakoś szczególnie zapadły mi w pamięć to przede wszystkim: „wiara to teraz!” – nasze uzdrowienie zależy od naszej wiary. „Wierzę Panie! Zaradź memu niedowiarstwu!” – już dzisiaj zrób krok w stronę Jezusa. Złap Jego dłoń, którą do Ciebie nieustannie wyciąga, zaufaj Mu i daj się prowadzić. Zostaw swoje plany na życie i oddaj się Jemu cały, a On pokieruje twoim życiem, zajmie się Twoimi problemami, pocieszy Ciebie i uwolni. I obdarzy swoim pokojem i radością! Niczego ci nie zabraknie.
Za doświadczenie żywego Boga i jego namacalnej działalności w moim życiu: CHWAŁA PANU!!!

Aneta

Czytany 5310 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 grudzień 2015 11:21
Share this article

About author

Joanna Nowak
Zaloguj się, by skomentować

STREFA WIDZA

  • VOD - oglądaj
  • Jezus na Stadionie 2015 PROMO
  • Jezus na Stadionie 2015 RETRANSMISJA
  • Kazania, konferencje, nauczania
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, grudzień 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, grudzień 2016,
  Niedziela Uwielbienia, listopad 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, listopad 2016,
  Niedziela Uwielbienia 13 listopada 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 13 listopada
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra
  • 1
  • 2
  • 3
Top