Świadectwa

Duch Święty dał słowo, które...

Mężczyzna, który siedział obok mnie, powiedział mi: „ty idziesz do seminarium, chcesz iść do seminarium, bo jak cię dotknąłem podczas tej modlitwy, to poczułem to”. W tym momencie ogarnęło mnie tak wielkie zaskoczenie, że nie wiedziałem w pierwszej chwili, co powiedzieć...

 Chciałbym podzielić się tym, czego doświadczyłem podczas spotkania na Stadionie Narodowym. W czasie tego pięknego czasu, jakim było nasze zgromadzenie się na stadionie, doświadczyłem niezmiernie wielkiej i szczególnej łaski, jaką było słowo poznania, które otrzymała na mój temat osoba siedząca obok mnie. Po trzeciej konferencji o. Johna była modlitwa charyzmatyczna, podczas której przyzywano mocy Ducha Świętego. Pamiętam, że trzymaliśmy ręce na głowie osób siedzących obok i modliliśmy się również za nich.

Po wypowiedzeniu przez o. Johna i wszystkich zgromadzonych słowa „amen”, gdy usieliśmy od razu mężczyzna, który siedział obok mnie, powiedział mi: „ty idziesz do seminarium, chcesz iść do seminarium, bo jak cię dotknąłem podczas tej modlitwy, to poczułem to”. W tym momencie ogarnęło mnie tak wielkie zaskoczenie, że nie wiedziałem w pierwszej chwili, co powiedzieć. Sam poczułem się jak ewangeliczna Samarytanka przy studni, której Pan Jezus wyjawił tajemnice jej życia. Zupełnie jakby znalazł się ktoś, „kto powiedział mi prawdę o moim życiu” (por. J 4,39).

Zacząłem rozmawiać z tym panem i przyznałemmu się, że idę do seminarium, że złożyłem dokumenty tydzień temu i zostałem przyjęty. Opowiedziałem mu również o moich wcześniejszych trudnościach i porażkach w dążeniu do kapłaństwa oraz to, że wtedy przeżywałem taki czas wątpliwości, czy to jednak ta droga, czy Pan Jezus mnie powołuje do tego, czy znów nie zawiodę.

Po przemyśleniach, konsultacjach ze swoim kierownikiem duchowym i stałym spowiednikiem stwierdziłem, że to Boży znak. Dużo się modliłem i dziękowałem za tę łaskę. Chciałbym powiedzieć, a tak właściwie ogłosić wszystkim, że otrzymałem od Boga wielką i szczególną łaskę wiedzy, która nie pochodziła z ludzkiego przekazu informacji, doświadczenia, czy wnioskowania. Duch Święty dał słowo, które mnie umocniło w wyborze i postanowieniu zostania kapłanem, mimo prób, trudności i porażek. Otrzymałem prawdę, która podbudowała mnie i zdecydowanie usunęła wiele wątpliwości i stała się odpowiedzią na zasadnicze pytanie: czy Jezus mnie powołuje na drogę przygotowania do kapłaństwa?
Otóż teraz wiem, że tak i cieszę się z tego, iż mogłem doświadczyć tak wielkiego daru przez moc Ducha Świętego i obecność drugiego człowieka. Proszę Was, abyście Wy wszyscy czytający to świadectwo, modlili się również za mnie, abym mógł zostać kapłanem. Jezu, ufam Tobie!

Kleryk

Czytany 4324 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 grudzień 2015 13:25
Share this article

About author

Joanna Nowak
Zaloguj się, by skomentować

STREFA WIDZA

  • VOD - oglądaj
  • Jezus na Stadionie 2015 PROMO
  • Jezus na Stadionie 2015 RETRANSMISJA
  • Kazania, konferencje, nauczania
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, grudzień 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, grudzień 2016,
  Niedziela Uwielbienia, listopad 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, listopad 2016,
  Niedziela Uwielbienia 13 listopada 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 13 listopada
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra
  • 1
  • 2
  • 3
Top