Świadectwa

Każdy z nas jest pracownikiem w parlamencie Bożym

każdy z nas jest pracownikiem w parlamencie Bożym i nie ma ludzi bezrobotnych. Każdy z nas jest „czcigodny”. Bóg daje nam moc, aby zarządzać ziemią, abyśmy we wszystkim odnaleźli radość i pokój...

 

Rekolekcję z ojcem Johnem Bashoborą w Licheniu 23 sierpnia odbyły się pod hasłem „Słowo stało się ciałem”.Było to już drugie moje spotkanie w takim wielkim gronie osób wierzących, które nazwane zostało rekolekcjami narodowymi.

Na początku przypomnieliśmy sobie, że każdy z nas jest pracownikiem w parlamencie Bożym i nie ma ludzi bezrobotnych. Każdy z nas jest „czcigodny”. Bóg daje nam moc, aby zarządzać ziemią, abyśmy we wszystkim odnaleźli radość i pokój – nie dominowali, lecz żyli w relacji z bliskimi. Jezus nikogo nie osądza i przychodzi do każdego grzesznika. Pan czyni w mocy Ducha Świętego wiele cudów. Dane mi było zobaczyć jak 4 chorych wstało ze swoich wózków i pełni zdumienia przyszli przed ołtarz oddać chwałę i dziękczynienie Bogu. Dla wielu osób to był wielki szok, ja jednak naprawdę wierzę w cuda jakich dokonuje Pan Jezus. Należało otworzyć swoje serce i posłuchać głosu Pana, który mówił do nas w każdej chwili, ale my często nie potrafimy słuchać. Musimy uwierzyć w moc Hostii – wyznać grzech i przyjąć Pana jako Zbawiciela. Eucharystia jest dziękczynieniem. Podczas kolejnych modlitw Duch Święty przyszedł ze swoją radością i w całym Licheniu rozległ się piękny, czysty i naturalny śmiech, który powodował, że napełniłem się miłością i pokojem. Dzięki łasce doświadczyłem tego daru, który uwolnił mnie od zmartwień dotyczących przyszłości.

Uświadomiłem sobie także jak wielkim i ważnym w życiu każdego z nas momentem jest przebaczenie. Należy wybaczyć winy i krzywdy bliskim, bo to blokuje nas w doskonałej miłości. Zrozumiałem, że potrzebujemy pojednania. Modlitwa za braci i siostry siedzących obok uświadomiła mi, że należy pamiętać o modlitwie wspólnotowej. Podczas Mszy, po raz pierwszy w życiu zrozumiałem jak ważne jest przemienienie i podniesienie. Następowało wtedy najwięcej uwolnień osób dręczonych przez zło. W tym roku już nie bałem się tych krzyków, bo wiedziałem, że to ratunek dla tych ludzi. Umiałem wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje i uspokoić osoby zaniepokojone tą sytuacją, bo sam czułem to samo w tamtym roku. Czuję, że Duch Święty cały czas mnie napełnia i rozwijam się duchowo dzięki takim rekolekcjom. Uświadamiam sobie też, że czeka mnie jeszcze mnóstwo pracy, ale każda praca przynosi owoc. Całość spotkania odbywała się w mocy uwielbienia. Czuję się innym chrześcijaninem, silniejszym, odważniejszym i pewnym tego, że każdego dnia muszę wykonywać wolę Bożą i wiem, że napełnia mnie ona radością i pokojem, uczę się każdego dnia czegoś nowego i nie było jeszcze rekolekcji, które by mnie czegoś nie nauczyły.

Wojtek

Czytany 3149 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 08 grudzień 2015 12:47
Share this article

About author

Joanna Nowak
Zaloguj się, by skomentować

STREFA WIDZA

  • VOD - oglądaj
  • Jezus na Stadionie 2015 PROMO
  • Jezus na Stadionie 2015 RETRANSMISJA
  • Kazania, konferencje, nauczania
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, grudzień 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, grudzień 2016,
  Niedziela Uwielbienia, listopad 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, listopad 2016,
  Niedziela Uwielbienia 13 listopada 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 13 listopada
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra
  • 1
  • 2
  • 3
Top