Wydrukuj tę stronę

Świadectwa

Od początku pragnęliśmy zostać rodzicami...

Jesteśmy małżeństwem od 2009 roku, od początku pragnęliśmy zostać rodzicami. Niestety nie mogliśmy zajść w ciążę i po około 2 latach od ślubu stwierdziliśmy, że musimy skorzystać z pomocy lekarzy i wtedy zaczęła się długa, bardzo trudna dla nas droga...

Mnóstwo badań, wizyt, zabieg operacyjny, próbowaliśmy też naprotechnologii, jeździliśmy między innymi do lekarza, który ma gabinet aż 400 km od naszego miejsca zamieszkania, wydawało nam się, że zrobiliśmy wszystko co możliwe. Od początku nie braliśmy pod uwagę sztucznych metod zapłodnienia. Modliliśmy się o potomstwo, niestety sytuacja coraz bardziej się pogarszała, po zabiegu operacyjnym lekarz powiedział,że nie będziemy mieli dzieci jeśli nie zmienimy czegoś w naszym życiu, w naszych głowach. Czułam się coraz gorzej, pogłębiała się depresja. Zaczęliśmy się coraz bardziej zbliżać do Boga, powierzyliśmy mu nasze problemy, często jeździliśmy do Częstochowy, oddając się pod opiekę Maryi.
Nasze intencje powierzyliśmy również koledze, który wybrał się na rowerową pielgrzymkę do Watykanu z okazji kanonizacji Jana Pawła II.
Zdecydowałam się podjąć leczenie i pomimo obaw o przyszłość, o pracę, skorzystałam z urlopu chorobowego. Zaufaliśmy. Pojechaliśmy razem drugi raz na rekolekcje, które prowadził ojciec John Bashobora, tym razem odbywały się one w Licheniu. Tam ojciec John powiedział, żeby zamknąć oczy ponieważ Jezus chce nam pokazać jakiś obraz, że to jest bardzo ważne i mamy to zapamiętać. Zrobiłam tak jak mówił ojciec John i zobaczyłam nas... siedziałam na krześle trzymając owinięte w kocyk niemowlę a mąż stał nad nimi obejmując nas. Wróciliśmy do domu napełnieni wiarą i Bożą miłością.
Leczenie trwało już kilka miesięcy ale czułam się coraz gorzej. Modliłam się o rozpoznanie woli Bożej i wtedy wrócił obraz z Lichenia, pojawiła się myśl abyśmy razem wyjechali na misje do Afryki. W listopadzie pojechaliśmy na kolejne rekolekcje z ojcem Bashoborą do Białegostoku, bardzo nam zależało na rozmowie z nim, mieliśmy nadzieję że pokieruje nas w sprawie misji. Udało nam się już po pierwszym dniu, wieczorem. Powiedzieliśmy o obrazie z Lichenia, o problemach z poczęciem, o depresji, o misjach. Pamiętamy do tej pory jak trzymał nad nami Pismo Święte i pytał komu chcemy wierzyć, lekarzom czy Jezusowi. Zapytał ile chcemy mieć dzieci i powiedział z szerokim uśmiechem na twarzy, że będziemy je mieli. Zaprosił nas do Ugandy, mieliśmy się tam rozejrzeć i dopiero potem podjąć decyzję czym chcielibyśmy się zająć na misjach. To spotkanie wniosło w nas dużo pokoju, już układaliśmy sobie w głowach plan wyjazdu. Następnego dnia na ogólnej konferencji ojciec John powiedział, że jest na sali małżeństwo, które pragnie mieć dziecko i że mają się nie martwić ponieważ to już się dzieje, trzeba tylko poczekać 9 miesięcy. To przesłanie nie dotarło wtedy do nas, żyliśmy misjami, wydawało nam się, że właśnie taka jest wola Boża.
Po tygodniu zrobiliśmy test ciążowy, który wskazywał ciążę. Zaczęło się radosne oczekiwanie .
Nasz syn Ignacy urodził się 24 lipca 2015 roku, jest szczęśliwym, bardzo energicznym niemowlakiem. Chwała Panu!!!
Magdalena i Karol
Ps. Sprawa misji pozostaje otwarta

Czytany 4359 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 grudzień 2015 11:42
Etykiety
Share this article

About author

Joanna Nowak
Zaloguj się, by skomentować