Świadectwa

Dałam ciała, ale Jezus nie dał.

Chciałabym podzielić się świadectwem Bożego działania w moim życiu podczas spotkania Jezus na stadionie 2015.

Będąc osobą "nawróconą" jakieś 3 lata temu, wzięłam udział w spotkaniu Jezus na stadionie 2013 oraz w spotkaniu w Licheniu w 2014 roku. W tym roku planowałam zaangażować się w organizację tego przedsięwzięcia, jako wolontariusz. "Planowałam" to bardzo dobre słowo do opisania podjętego przeze mnie działania w kierunku realizacji tego celu - zapisałam się do ekipy wolontariuszy w marcu (a pierwsze spotkanie w lutym), byłam na 2 spotkaniach przygotowujących, zawsze wychodząc w połowie, bo coś innego ważnego..., na spotkanie majowe, odbywające się już na stadionie, zapisały mnie koleżanki, a później podpisały za mnie listę, bo ja w końcu i tak nie wzięłam w nim udziału... Kiedy już było za późno na dołączenie do ekipy wolontariuszy, po mojej głowie zaczęły krążyć myśli o dołączeniu do ekipy uwielbienia Pana flagami - ale na myśleniu się skończyło, bo poświęcenie całej soboty na spotkanie, to dla mnie za dużo... miałam ważniejsze sprawy.

Przyszłam na spotkanie w poczuciu totalnego "dania ciała", świadoma, że przyjść i mówić Bogu "daj MI, bo JA potrzebuję", jest wszystkim, co na chwilę obecną jestem w stanie dla Niego zrobić. A Panu to wystarczyło. I dał mi stokroć więcej, niż jestem w stanie pojąć i przyjąć. Bóg nie przyszedł mnie rozliczać z wylewanej na mnie wcześniej miesiącami łaski, ale zapytał mnie "what's up?", "Kim ja dla Ciebie jestem?, Kim Ty jesteś?, O co w tym wszystkim chodzi?" No i ja nie wiem, o co chodzi, ale wiem, że Bóg kocha mnie absolutnie bezinteresowną, cichą, nie znającą urazy, wierną i cierpliwą miłością :))) Dałam ciała, ale Jezus nie dał ciała!!!!!!!!!! Jestem Bożą córką, która nie jest kochana za to, że jest doskonała i bezbłędna, ale za to, że po prostu jest!!!!!! Jestem pogubiona i całą sobą potrzebuję Jezusa, bo bez Niego zupełnie zginę w gąszczu codziennych, trudnych wyborów.

Przez cały dzień miałam w sobie (pomimo świadomości, że przychodzę na spotkanie jako egoistka, chciwiec i osoba małoduszna) ogromne pragnienie uwielbienia Boga, podziękowania Mu za to, że takie spotkanie ma miejsce, że w samym środku miasta, w którym codziennie dochodzi do wyzysku biednych, nadużywania władzy, gwałtów, kradzieży, prostytucji, miasta, w którym kobiety wolą robić "karierę", niż dawać życie, ludzie popadają w coraz to nowe formy nałogów - ja mogę tańczyć i klaskać na cześć Boga, nie muszę się wstydzić wiary, mogę wraz z tysiącami innych ludzi modlić się i spotykać w imię Jezusa Chrystusa, a nie w imię jakiegokolwiek interesu. Duchota w powietrzu cieszyła mnie i wewnętrznie myślałam: "Panie, zabierz nam jeszcze tego powietrza, bo tylko Ty jesteś nam potrzebny i to Ty jesteś naszym powietrzem", a gdy początkowo były problemy ze słyszalnością w górnych sektorach stadionu, osobom, które wokół mnie narzekały miałam ochotę wykrzyczeć w twarz: "jak nie słyszysz, to sobie wyczyść uszy, albo zejdź niżej i nie plumkaj!!!" Słowa Ojca Bashobory bardzo do mnie trafiały i mogę powiedzieć, że tematyka, na której się skupił w konferencjach, jest dla mnie bardzo aktualna i ważna. Od długiego czasu czuję, że Bóg z całych sił dobija się do mojego serca i pragnie mojej przyjaźni, a słowa Ojca Bashobory były dla mnie jeszcze jednym tego potwierdzeniem.

Chwała Bogu za Jego niezgłębione miłosierdzie i wiernie czekające na każdego z nas Serce!

A Tobie Droga Ekipo dziękuję z serca za wysiłek włożony w organizację spotkania i mam nadzieję, do zobaczenia w przyszłym roku :)

Pozdrawiam,

Kinga     

Czytany 84951 razy Ostatnio zmieniany środa, 16 grudzień 2015 09:35
Etykiety
Share this article

About author

Joanna Nowak
Zaloguj się, by skomentować

STREFA WIDZA

  • VOD - oglądaj
  • Jezus na Stadionie 2015 PROMO
  • Jezus na Stadionie 2015 RETRANSMISJA
  • Kazania, konferencje, nauczania
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, luty 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, luty 2017, Katedra
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, styczeń 2017, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, styczeń 2017,
  Niedziela Uwielbienia, grudzień 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, grudzień 2016,
  Niedziela Uwielbienia, listopad 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania, listopad 2016,
  Niedziela Uwielbienia 13 listopada 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 13 listopada
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Niedziela Uwielbienia 9 października 2016, Katedra warszawsko-praska   Niedziela Uwielbiania 9
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 19 czerwca 2016, Katedra
  Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra warszawsko-praska   Wieczór Chwały 17 kwietnia 2016, Katedra
  • 1
  • 2
  • 3
Top