"Nieszpory z herbatą"

#20 - Jak chcesz, to idź sobie gwiżdż na podwórko, ale rób coś chłopie.

Czystość. Proszę, nie skupiaj się na tym, co ja pisząc te słowa wyznaczę. Pozwól Bogu mówić, w czym w Twoim życiu tej czystości brak. To pytanie ja najpierw stawiam oczywiście samemu sobie: w czym ja jestem nieczysty?

Czystość nie ogranicza się do unikania upadków w niektórych sferach życia. Przecież Jezus obejmuje całe nasze życie. On nie chce być zaszufladkowany: ładnie ręce złożyłem w niedzielę, byłem w kościele, więc to nie wystarczy? Czystość jest cnotą. Ta cnota ma wzrastać. Nie ma miary w miłości, nie ma! Oczywiście tak mówi Jose Escriva, a Jan Bosko nam pokazuje, że ta czystość „wzrastając” będzie się wyrażała, czy inaczej będzie dotyczyć wszystkich sfer życia i wszystkich stanów powołania realizowanego przez:

1. Codzienną modlitwę.
2. Ucieczkę od nieróbstwa. - Święty Janek Bosko mówił: Jak chcesz, to idź sobie gwiżdż na podwórko, ale rób coś chłopie.
3. Często przyjmowane sakramenty.
4. Czujność w drobnych rzeczach.
To jest jego recepta na czystość tych wszystkich sfer, we wszystkich stanach powołania! I wtedy twoja czystość, znowu wracam tutaj do Jose Escrivy, będzie - potwierdzeniem miłości. Będzie to tryumfujące potwierdzenie miłości!

Fragment książki ks. Rafała Jarosiewicza pt. ,,Nieszpory z herbatą"

Czytany 16039 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 10 grudzień 2015 10:46
Share this article

About author

ks. Rafał Jarosiewicz
Zaloguj się, by skomentować
Top